Potańcówki 24 lipca, 21 sierpnia, 18 września, 16 października i 27 listopada
- Już w najbliższą sobotę, tj. 24 lipca, zagra dla Was jedna z najstarszych i najbardziej utytułowanych kapel na Podkarpaciu - Kapela Ludowa Kurasie. Startujemy o 19:00 pod Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej.
- 21 sierpnia o godz. 20:00 Kapela Ludowa Młoda Harta i Kapela Ludowa z Futomy (krośnieński rynek)
- 18 września o godz. 19:30 Kapela Maliszów (Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej)
- 16 października o godz. 19:00 Kapela Łola (Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej)
- 27 listopada o godz. 19:00 Kapela Iskierczanie
KAPELA KURASIE z Lubziny - kapela rodzinna "Kurasie" to jedna z najstarszych działających na Podkarpaciu, założona w lutym 1950 r. we wsi Brzozówka. Od tego czasu nieprzerwanie koncertuje i przekazuje polskie tradycje następnym pokoleniom, zdobywając przy tym najważniejsze nagrody w kategorii, m. in. Nagrodę im. Oskara Kolberga (2013). Kapela koncertowała za granicą na Węgrzech, Austrii, Litwie, Niemczech, czy we Włoszech.
KAPELA LUDOWA MŁODA HARTA - kapela powstała w 2004r. przy Zespole Szkół nr 2 w Harcie za sprawą nauczyciela muzyki p. Andrzeja Sowy. Zespół kontynuuje repertuar nieistniejącej już „Kapeli Sowów” z Piątkowej. Ponadto „Młoda Harta” korzysta z bogatego repertuaru folkloru muzycznego okolicznych wsi Pogórza Dynowskiego, występując z sukcesem na licznych przeglądach muzycznych.
KAPELA LUDOWA Z FUTOMY - założona przy zespole regionalnym „Futomianie" z biegiem lat zaczęła się rozwijać, dzięki czemu od 1990r. występuje samodzielnie, szerząc rzeszowską tradycję ludową. Bogaty repertuar prezentowała podczas licznych koncertów, występów, przeglądów i festiwali - zarówno w Polsce, jak i za granic, zdobywając wiele nagród.
KAPELA MALISZÓW z Męciny Małej - rodzinna kapela założona przez multiinstrumentalistę Jana Malisza i jego dzieci Zuzannę i Kacpra. Kapela inspiruje się dawną muzyką okolic powiatu gorlickiego, grając na na tradycyjnych instrumentach (skrzypcach, basach i bębnie) w sposób archaiczny z pewną dozą wolności, radości i improwizacji. Kapela tworzy również własne utwory, a także samodzielnie buduje instrumenty. Od początku istnienia zdobywa zaszczytne miejsca i nagrody na całym świecie, w tym I miejsce na Festiwalu Stara Tradycja w Warszawie. Kapela grała między innymi w Malezji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Finlandii, Estonii, Irlandii i Szwajcarii.
KAPELA ŁOLA - kapela powstała w 2018 roku w składzie Ola Siuzdak i Janusz Radwański, a w 2019 r. dołączył sekundzista Wojciech Dulski. Zespół gra tradycyjny repertuar pogranicza lasowiacko – rzeszowskiego. Kapela przygrywa na potańcówkach i warsztatach tanecznych, a jej członkowie są twórcami Spotkań z tradycjami Rzeszowszczyzny “Łojdiridi”, na których regularnie grają.
KAPELA ISKIERCZANIE - powstała w 2017 roku, a jej założycielem jest Stanisław Czapla. Na licznych potańcówkach i koncertach kapela gra tradycyjny repertuar Rzeszowszczyzny. Regularnie zdobywa wysokie wyróżnienia na konkursach i przeglądach muzycznych, m. in. I miejsce na Spotkaniu Muzyków i Śpiewaków Ludowych – Dolina Łącka 2018, w 2019 r III nagroda w przeglądzie Festiwal w Kolbuszowej.
TERMIN: 24 lipca, 21 sierpnia, 18 września, 16 października i 27 listopada 2021 r.
MIEJSCE: Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej lub krośnieński rynek
WSTĘP: wolny 24 lipca, 21 sierpnia, płatny 18 września, 16 października i 27 listopada 2021 r.
Podczas zwiedzania obowiązuje reżim sanitarny:
- ilość miejsc ograniczona zgodnie z aktualnym rozporządzeniem,
- obowiązek zakrywania ust i nosa,
- obowiązek dezynfekcji rąk.