Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

Edukacja kulturalna

Projekt edukacja kulturalna i realizowane w nim szkolenia, warsztaty dla pracowników Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej oraz Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza były świetną okazją do podniesienia kwalifikacji zawodowych zespołu. Zaplanowane szkolenia dotyczyły zarządzania zespołem i projektami, podstaw komunikacji w zespole, organizowania oferty instytucji zgodnie z potrzebami mieszkańców lokalnych, wzmocnienia kwalifikacji prowadzenia zajęć rękodzielniczych i tematycznych, a także podniesienia kwalifikacji w zakresie organizowania wydarzeń dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Wszystkie warsztaty i szkolenia zostały przeprowadzone przez specjalistów oraz instytucje posiadające doświadczenie w danym zakresie, byli to m.in.:

- Małopolski Instytut Kultury

- Narodowe Centrum Kultury

- Fundacja Szkoła Liderów

- Fundacja Kultury bez Barier

- IT MEDIA

- Roksana Miner

- Maja Branka

 

Wydelegowani pracownicy wzięli również udział w NieKongresie Animaotrów Kultury, który w tym roku odbył się w Lublinie w dniach 1-3 lipca. NieKongres jest najważniejszym spotkaniem środowisk animatorów kultury w Polsce. Na ogólnopolskim spotkaniu pojawili się zarówno praktycy jak i teoretycy animacji w kulturze.

 

Najważniejszymi rezultatami całego projektu są:

- wzmocnienie kompetencji pracowników oraz udoskonalenie systemu komunikacji w zespole,

- wypracowanie metod współpracy z mieszkańcami, co może się przełożyć na większe zainteresowanie ofertą kulturalną,

- przeszkolenie zespołu pracowników w kierunku organizowania wydarzeń dostępnym także dla osób ze szczególnymi potrzebami.

 

Zwieńczeniem projektu, było przygotowanie i realizacja weekendowego świętowania 2. rocznicy powstania Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej, jako najmłodszej sekcji Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza. Obchody rocznicy, które zorganizowaliśmy w dniach 10-12 grudnia br., były poprzedzone śniadaniem prasowym, które odbyło się 30 listopada. W programie głównych obchodów znalazły się: spektakl dla dzieci, spotkania śpiewacze, warsztaty kulinarne, warsztaty rękodzielnicze i snycerskie, wspólne wyszywanie makatki oraz spotkanie z seniorami. Dodatkowo, przez cały weekend każdy mógł zwiedzić Etnocentrum za darmo.
Galeria zdjęć z 10 grudnia: https://www.etnocentrum.pl/pl/galeria/56

Galeria zdjęć z 11 grudnia: https://www.etnocentrum.pl/pl/galeria/57

Galeria zdjęć z 12 grudnia: https://www.etnocentrum.pl/pl/galeria/58

 

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.