Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

Urodziny

Zapraszamy na urodziny w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej, miejscu spotkań z kulturą ludową i tradycyjną. Zabierzemy Was w 2,5 godzinną, nowoczesną podróż w tradycję, w wybranym scenariuszu urodzin:

  1. Izba z piecem, podczas której uczestnicy urodzin stają się gospodarzami naszej kuchni. Ich zadaniem jest wspólne upieczenie ciasteczek, pod okiem prowadzącego, a następnie ich spałaszowanie. Z izby z piecem zabawa przeniesie się do naszej strefy multimedialnej, gdzie zagramy w tradycyjne gry planszowe i zabierzemy gości w pełną wrażeń podróż w świat krośnieńskich legend.
  2. Sala warsztatowa, podczas której zabierzemy gości do naszego warsztatu tkackiego, na wspólne zajęcia z wybranej tematyki: bibułkarstwa, hafciarstwa, lalek motanek, malowania na drewnie, wycinanki ludowej. Następnie zabawa przeniesie się do naszej strefy multimedialnej, gdzie zagramy w tradycyjne gry planszowe i zabierzemy gości w pełną wrażeń podróż w świat krośnieńskich legend.
  3. Pasternik, podczas której zabawę rozpoczniemy w naszej lustrzanej sali Pasternik, w której wyświetlimy projekcję łąki w 4 porach roku. Animator poprowadzi gry i zabawy po dawnemu. Będzie też okazja wirtualnie przymierzyć strój ludowy i pośpiewać z Etnokaraoke. Następnie przyjęcie przeniesie się do naszej strefy multimedialnej, gdzie zagramy w tradycyjne gry planszowe i zabierzemy gości w pełną wrażeń podróż w świat krośnieńskich legend.

Regulamin do pobrania (pdf): regulamin