Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

Spotkanie z Fundacją na Rzecz Kultury "Walizka" - 29 października 2021

Serdecznie zapraszamy na spotkanie podsumowujące projekty "Dukielski Wzornik" i "Zadomowieni w dziedzictwie", zrealizowanych w tym roku przez Fundację na Rzecz Kultury "Walizka".

Fundacja na Rzecz Kultury "Walizka" działa już kolejny rok na rzecz lokalnego dziedzictwa. Swoje działania kierują szczególnie na zachowanie pamięci i wiedzy o architekturze drewnianej regionu podkarpackiego. Doceniają, chronią, popularyzują.


Podczas spotkania, 29 października, Fundacja zaprezentuje "Dukielski wzornik", oraz album "Bez końca" ze zdjęciami Moniki Jakieły, który opowiada o niekończącej się historii drewnianych domów. Zostanie również wyświetlony film przygotowany przez dzieci w ramach warsztatów z tworzenia filmów poklatkowych. Swoją wiedzą nt. etnodesignu podzieli się, z uczestnikami spotkania, Pani Monika Stopa.

Spotkanie będzie też okazją do wspólnego twórczego działania. Można przynieść koszulkę, torbę czy poszewkę na jasiek i metodą linorytu odbić któryś z dukielskich wzorów pod okiem Pań z Gminy Dukla, które zaangażowały się w zbieranie i popularyzację lokalnego wzornictwa. Fundacja zaprezentuje także klocki dla dzieci "Karpacka wioska" stworzone jako prototyp i propozycja narzędzia do edukacji o dziedzictwie.


Więcej o Fundacji i podejmowanych przez nią działań, można dowiedzieć się na stronie internetowej: http://fundacjawalizka.blogspot.com/  oraz https://zadomowieniwdziedzictwie.pl/ 


Projekt "Zadomowieni w dziedzictwie - drewniane domy południowego Podkarpacia - formy, kształty ornamenty" sfinansowano w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa - "Wspólnie dla dziedzictwa".
Projekt "Dukielski Wzornik - dziedzictwo i etnodesign" sfinansowano ze środków Gminy Dukla.

 

TERMIN I GODZINA: 29 października 2021, godz. 18:00
MIEJSCE: Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej
WSTĘP: wolny

 

Podczas spotkania obowiązuje reżim sanitarny:
- ilość miejsc ograniczona zgodnie z aktualnym rozporządzeniem,
- obowiązek zakrywania ust i nosa,
- obowiązek dezynfekcji rąk.