Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

Wystawa "Kolorowy świat zabawki ludowej" - wernisaż 11 lutego 2022

Serdecznie zapraszamy na wystawę czasową „Kolorowy świat zabawki ludowej”!


Koniki na kółkach, kołyski, taczki, machające skrzydłami ptaszki – „klepioki”, grzechotki, grające gliniane ptaszki… Czy zabawki, którymi bawiły się dzieci przed laty potrafią przyciągnąć uwagę też dzisiaj? Żeby się o tym przekonać – musicie nas odwiedzić!
Mechanizmy działania, kształty i kolory zabawek ludowych działają na wyobraźnię, pobudzają dziecięce zmysły i pozwalają rozwijać wiedzę o otaczającym nas świecie. Są inspirujące, a u dorosłych także przywołują wspomnienia z dzieciństwa.


Tą wystawę kierujemy nie tylko do najmłodszych – niech podczas zwiedzania wystawy każdy odkryje w sobie dziecko!


Zachęcamy do skorzystania z atrakcji, które będą towarzyszyły ekspozycji: zrobienia swojej własnej zabawki – motanki, oraz oferty tematycznych warsztatów rękodzielniczych.

Zaprezentujemy zabawki ludowe ze zbiorów Beskidzkiego Centrum Zabawkarstwa Ludowego, sekcji Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej.
Beskidzkie Centrum Zabawkarstwa Ludowego zajmuje się ochroną i popularyzacją tradycji zabawkarskich związanych z żywieckim ośrodkiem zabawkarskim, ale nie tylko – w ich zbiorach znajdują się zabawki z różnych rejonów Polski.

 

Wernisaż wystawy odbędzie się 11.02.2022 r., godz. 18:00. Wydarzeniu towarzyszyć będzie pokaz tradycyjnego wytwarzania zabawek. Wstęp bezpłatny.

CZAS TRWANIA WYSTAWY: 11 lutego - 31 marca 2022 r.
MIEJSCE: Galeria wystaw czasowych w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej
WSTĘP: wolny w godzinach pracy instytucji

 

Podczas zwiedzania i wernisażu obowiązuje reżim sanitarny:
- ilość miejsc ograniczona zgodnie z aktualnym rozporządzeniem,
- obowiązek zakrywania ust i nosa,
- obowiązek dezynfekcji rąk.