Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

Weekend seniora z kulturą w Krośnie, 30 września - 1 października 2023

W dniach 30 września i 1 października w całej Polsce odbędzie się „Weekend seniora z kulturą” - akcja zainicjowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, której celem jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym.

W tegorocznej edycji weźmie udział ponad 500 instytucji z całego kraju. Dzięki akcji, seniorzy będą mieli okazję dowiedzieć się i zobaczyć jak wiele do zaoferowania mają działające w ich okolicy placówki kultury. Pod wspólnym szyldem „weekendu seniora z kulturą” swoją ofertę przygotowały także krośnieńskie instytucje kultury. 

 

Zapraszamy seniorów do Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej na bezpłatne zajęcia w ramach "Weekendu seniora z kulturą": oprowadzanie z przewodnikiem i warsztaty rękodzielnicze, a także na Etnoranek za symboliczną "piątkę"!

 

Zwiedzanie Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

30 września - 1 października, godz.: 10.30, 12.30, 14.30, 16.30

 

Warsztaty rękodzielnicze - pająk ludowy

30 września, godz.: 15.00-17.00

 

Warsztaty kulinarne - Etnoranek

1 października, godz.: 10.30

 

Liczba miejsc na warsztatach i zwiedzaniu jest ograniczona, dlatego prosimy o odbiór bezpłatnych biletów dla seniorów oraz biletów w promocyjnej cenie 5 zł (dotyczy Etnoranka) w kasie Etnocentrum (ul. Kolejowa 29a) od 28 września w godzinach otwarcia instytucji.

Pozostałe osoby zapraszamy do zakupu biletów według cennika (bilety na warsztaty rękodzielnicze w cenie 20 zł) jedynie stacjonarnie. 

 

Zapraszamy!