Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

Warsztaty taneczne w Etnocentrum - maj - czerwiec 2023

Zapraszamy do zapisu na kolejną edycję bezpłatnych warsztatów tanecznych realizowanych w ramach przedsięwzięcia pn. "Krośnianie krośnianom - warsztaty tradycji"!

 

Cykl warsztatów obejmuje 6 spotkań, podczas których uczestnicy skorzystają z wiedzy Mistrza i Pomocnika Mistrza w zakresie tańców ludowych - pana Mariana Ciebiery, oraz pani Ewy Leśniak.

Uczestnicy będą uczyć się wykonywania tańców jakie tańczyli nasi dziadowie. Nie są one martwe – wciąż je tańczymy przy okazji różnych imprez. Walczyk, polka, sztajer, oberek - może coś jeszcze...! te nasze tradycyjne z szeroko pojętej Rzeszowszczyzny.

 

Warsztaty są skierowane do osób dorosłych, zarówno początkujących jak i tych, którzy mają już doświadczenie w dziedzinie tańca. Zachęcamy do zapisywania się w parach (jednakże zapis w parze nie jest warunkiem obowiązkowym do udziału w warsztatach, można zapisać się także indywidualnie).

 

Spotkania w ramach cyklu odbędą się w dniach:

19 maja, 20 maja w godz. 15:00 - 19:00,
21 maja w godz. 14:00 - 18:00,
16 czerwca, 17 czerwca w godz. 15:00 - 19:00,
18 czerwca w godz. 14:00 - 18:00.

Zajęcia odbywać się będą w budynku Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej (ul. Kolejowa 29a, Krosno).

 

Formularz zapisu: Bezpłatne warsztaty taneczne w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

 

*Zapis na zajęcia dotyczy całego cyklu - 6 spotkań, każde po ok. 4 h.
** Zakres tematyczny będzie dostosowywany przez prowadzących do poziomu grupy.

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------

Warsztaty taneczne odbywają się w ramach przedsięwzięcia "Krośnianie krośnianom - warsztaty tradycji". Przedsięwzięcie jest częścią projektu pn. „Kreujemy+Rozwijamy+Ożywiamy+Stymulujemy+Nakreślamy+Odmieniamy=KROSNO” na który Beneficjent - Gmina Miasto Krosno, uzyskał dotację w wysokości 15 328 498,86 PLN realizowany jest w ramach Programu Rozwoju Lokalnego. Projekt współfinansowany jest w 85% ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowanego 2014-2021 oraz w 15% z budżetu państwa. Celem projektu jest kompleksowa poprawa jakości życia w Krośnie oraz lepsze dostosowanie administracji Krosna do potrzeb mieszkańców, zgodne z hasłem, które stanowi nadrzędną narrację funduszy norweskich – „Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej”.

www.norwaygrants.pl  /  www.norwaygrants.org