Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

Świet(l)ne miasto Krosno w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej - 30-31 lipca 2022

30 - 31 lipca to data kolejnych obchodów Świet(l)nego Miasta w Krośnie - imprezy upamiętniającej bogatą tradycję przemysłu naftowego naszego regionu. Aby uczcić dwusetną rocznicę urodzin Ignacego Łukasiewicza, wybitnego uczonego, wynalazcy i filantropa, Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej przygotowało dla swoich gości ofertę specjalną!

W sobotę i niedzielę zapraszamy na zwiedzanie z przewodnikiem zatytułowane „Tropem czarnego złota Podkarpacia”. Program zwiedzania będzie wzbogacony o fakty z życia Ignacego Łukasiewicza. Dowiedzą się Państwo również co nieco o powstaniu przemysłu naftowego w naszym regionie oraz o jego wpływie na Galicję i jej mieszkańców.

 

Dodatkowo w tych dniach przygotowaliśmy ciekawą ofertę warsztatów kulinarnych i rękodzielniczych.

 

W sobotę, 30 lipca w Izbie z Piecem podczas warsztatów kulinarnych z „kawą nafciarza”, uczestnicy pod okiem Ewy Szymko przygotują „coś słodkiego’’ do kawy, której degustacja nastąpi po pokazie alternatywnych metod jej parzenia przygotowanym przez specjalistów z Sogno Caffe  & More Coffee.

Warsztaty odbędą się w dwóch turach:

  • od 10:00
  • od 14:00

i będą trwały ok. 2 godziny.

 

Bilety dostępne w kasie Etnocentrum lub online tutaj (cena biletu 15 zł).

 

W niedzielę, 31 lipca na 10:30 zapraszamy do Izby z piecem na Etnoranek, którego tematem przewodnim będzie „śniadanie górnika”.

Bilety na Etnoranek do zakupienia w kasie Etnocentrum lub online tutaj.

 

Także w niedzielę od 13:00 do 17:00 na placu przed Etnocentrum odbywać się będą warsztaty dla dzieci – budowa makiety lampy naftowej.* Wstęp wolny.

 

*w razie niepogody warsztaty będą przeniesione do Sali rękodzielniczej.

 

Serdecznie zapraszamy!