Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

Spotkanie z lirnikami oraz koncert lirniczy LiroFonia 9.10.2021

 
9 października zapraszamy Was do wspaniałego świata dźwięków liry korbowej - Spotkanie z lirnikami oraz koncert lirniczy LiroFonia, który odbędzie się w ramach projektu "Start-up w tradycję - cykl warsztatów rzemieślniczych w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej, część II", dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
 
Podczas wydarzenia omówimy poszczególne warsztaty, które odbyły się w ramach projektu, obejrzymy fotorelację oraz skosztujemy chleba, upieczonego w piecu chlebowym, wykonanym przez uczestników warsztatów zduńskich.
 
LiroFonia – jest to koncertowy projekt grupy przyjaciół, pasjonatów liry korbowej, tradycji muzycznej, dawnego jak i nowoczesnego brzmienia tego instrumentu.
Zabierzemy Was w podróż do muzycznego świata dźwięków liry korbowej. W świat dawnych pieśni dziadowskich, pieśni łemkowskich i ukraińskich. Zagramy również współczesne autorskie kompozycje oraz muzykę improwizowaną na lirach.
Koncertować będą: Daria Kosiek, Maciej Cierliński, Maciej Harna, Paweł Płoskoń, Piotr Wawrzkiewicz oraz Stanisław Nogaj.
 
Koncert LiroFonia
sobota, 09.10.2021
godz. 19:00
Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej
Wstęp bezpłatny
 
 
Przed koncertem odbędzie się spotkanie z lirnikami. Będzie można zajrzeć do wnętrza liry, zobaczyć tajniki budowania instrumentów. Zobaczyć jak i z czego jest zbudowana lira? Czy każde drewno nadaję się na instrument? Czy naprawdę ma duszę? Czy koło jest tylko zwykłym kołem czy niezwykłym smyczkiem? I w końcu, czy każdy może zagrać na lirze?
 
Spotkanie z lirnikami
sobota, 09.10.2021
godz. 17:00
Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej
Wstęp bezpłatny