Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

Spędź ferie w Etno! - oferta warsztatów na czas ferii 2024

Przełom stycznia to początek ferii zimowych w części województw. Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej przygotowało ofertę warsztatową skierowaną zarówno do osób, które w drugi lub czwarty weekend stycznia mają zamiar odwiedzić Krosno jak i dla wszystkich, którzy nie mieli okazji skorzystać z oferty świąteczno-noworocznej. Zapraszamy do zwiedzania naszej ekspozycji oraz do wzięcia udziału w warsztatach rękodzielniczych i kulinarnych, które odbędą się w weekendy ferii w styczniu i w lutym.

W ofercie znajdują się:

-> zwiedzanie z przewodnikiem, czyli opowieści o tym jak się żyło po dawnemu, prezentacja ekspozycji tradycyjnej oraz multimedialnej, próba własnych sił w etno-karaoke, przymierzanie strojów z regionu w wirtualnej przymierzalni i zwiedzenie aktualnej wystawy w Galerii na strychu. Po godzinie spędzonej z przewodnikiem goście będą mogli przez określony czas samodzielnie skorzystać z piwnicy multimedialnej a w niej wysłuchać regionalnych pieśni na różne okazje, „zwiedzić” ościenne miejscowości podczas przejażdżki wirtualnym pociągiem, poznać jedną z krośnieńskich legend siedząc na drabiniastym wozie oraz zagrać zarówno w multimedialne jak i tradycyjne gry.

Terminy: 13-14 stycznia, 20-21 stycznia, 27-28 stycznia, 3-4 luty, 10-11 luty

Czas trwania: 1,5 h (w tym 1 godzina z przewodnikiem + 30 minut w piwnicy multimedialnej)

 

-> warsztaty rękodzielnicze podczas których według instruktażu doświadczonego rękodzielnika, korzystając z naturalnych materiałów i tradycyjnych technik, można będzie wykonać własną pamiątkę z Etnocentrum w postaci np. drewnianego magnesu czy włóczkowej zabawki.

Terminy: 13 i 27 stycznia, oraz 3 i 10 luty 

Godziny rozpoczęcia: 10:30

Czas trwania: 1,5 h

 

-> warsztaty kulinarne w Izbie z Piecem, gdzie podczas Etnoranka z pomocą szefowej kuchni Ewy Szymko, uczestnicy przygotują tradycyjne potrawy w skład których wejdą zarówno danie śniadaniowe, obiadowe jak i deser. Po wspólnym gotowaniu i wymianie przepisów nastąpi najbardziej wyczekiwany czas warsztatów - degustacja przygotowanych potraw.

Terminy: 14 i 28 stycznia 2024, oraz 4 i 11 luty

Godziny rozpoczęcia: 10:30

Czas trwania: 1,5 h

 

Bilety do nabycia w kasie lub online.

 

 Zapraszamy!