Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

Maj w Etnocentrum

Żegnamy pachnący bzami i wypełniony atrakcjami maj! Sporo się u nas działo w ubiegłym miesiącu, było pięknie!

 

Krośnieńska majówka zawsze kojarzy się z Balonami nad Krosnem! W Etnocentrum również nie zabrakło akcentu balonowego: mieliśmy warsztaty rękodzielnicze, Etnoranek z Witoldem Filusem (pilotem ekipy balonowej SPLAST), można też było spotkać nas na terenach zielonych MOSiR!

  

 

Gościliśmy także prof. dr hab. Łukasza Łuczaja, etnobotanika, badacza dzikich kuchni i popularyzatora dzikich ogrodów z wykładem "Krosno miasto bioróżnorodne" i wspólnie szukaliśmy odpowiedzi na pytanie "Co każdy z nas może zrobić, by wspierać bioróżnorodność w mieście?" 

 

Maj to również miesiąc, w którym co roku bierzemy udział w wyjątkowym wydarzeniu - "Nocy Muzeów"! W tym roku zaprosiliśmy Was na naszą wystawę stałą i czasową, do warsztatu tkackiego oraz do naszego Teatru na strychu - żebyście posłuchali zespołu śpiewaczego działającego przy Etnocentrum, było magicznie!

 

 

W zeszłym miesiącu mogliście nas spotkać nie tylko w budynku Etnocentrum. Braliśmy udział w XXVIII edycji konkursu Starych Potraw Smak i Urok w Błażowej, gdzie zupa ziemniaczana z kurdybankiem (przygotowana przez niezastąpioną Ewę Szymko) została nagrodzona nagrodą główną w kategorii dania mięsne! Na Etnoranek ze zwycięską zupą ziemniaczaną z kurdybankiem zaprosimy Was już wkrótce...

   

Byliśmy także na XXXIV Łemkowskim Kermeszu w Olchowcu! Na naszym stanowisku można było wziąć udział w warsztatach rękodzielniczych i zapoznać się z ofertą Etnocentrum.

 

 

Dziękujemy, że byliście z nami!