Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

Koncert folkowy zespołu Orkiestra Św. Mikołaja - 7 sierpnia 2021 o godz. 19:00

W pierwszą sierpniową sobotę zapraszamy na koncert Orkiestry św. Mikołaja - jednego z najbardziej cenionych zespołów na polskiej scenie folkowej. 
 
Orkiestra powstała ponad trzydzieści lat temu. W tym czasie zmieniał się zarówno ich skład, instrumentarium, jak i styl muzyczny. Niezmienny pozostał jedynie ich wysoki poziom artystyczny. Przez kolejne trzy dekady swojego funkcjonowania stworzyli ponad dziesięć albumów.
 
Na ich twórczość składa się także przeróżny materiał źródłowy, z którego czerpią inspirację. Słychać to zarówno w samych piosenkach odwołujących się tak do szeroko rozumianej tradycji polskiej, obejmującej piosenki ludowe z okolic Lubelszczyzny, Podhala i Małopolski, jak i w kompozycjach nawiązujących do
szerszego spektrum stylistycznego, w którym dominuje żywioł huculski i łemkowski. Ich różnorodność stylu przejawia się również w szerokim wachlarzu wykorzystywanych brzmień; na ich nagraniach usłyszymy feerię barw dźwiękowych, realizowanych na tak różnych instrumentach jak cymbały, nyckelharpa, fujarki pasterskie oraz mandola, koboz czy dutar.
 

TERMIN: 7 sierpnia 2021 r., godz. 19:00

MIEJSCE: plac przed Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

WSTĘP: wolny

Podczas wydarzenia obowiązuje reżim sanitarny:

- ilość miejsc ograniczona zgodnie z aktualnym rozporządzeniem,

- obowiązek dezynfekcji rąk.