Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

Karpackie Klimaty 18-21.08.2022

Już wkrótce znów będzie można wziąć udział w naszych warsztatach w plenerze! Będziemy gościć na krośnieńskim rynku na Karpackich Klimatach 2022!

 

Na nasze stoiska zapraszamy w niedzielę, 21 sierpnia.

 

  • W godz. 10:30 – 12:00 na płycie rynku odbędzie się Etnoranek.

Warsztaty kulinarne z Fioną cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród gości Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej. W czasie Karpackich Klimatów Etnoranek zagości w pokazowej formule na krośnieńskim rynku, a zgromadzona publiczność zobaczy, jak przygotować tradycyjne lokalne potrawy: zupę serwatkową, czyli danie konkursowe, które zdobyło nagrodę główną w konkursie "Starych potraw smak i urok", oraz kapustę z pichotą. Odbędą się również warsztaty pieczenia ciastek.

 

  • W godz. 11:00 – 19:00 w Zakątku dla Dzieci (dziedziniec Sądu Okręgowego, ul. Sienkiewicza 12) odbędą się warsztaty rękodzielnicze.

Zapraszamy na warsztaty rękodzielnicze, podczas których nasze rękodzielniczki – Kasia i Madzia zapoznają uczestników z tajnikami haftu, w łatwiejszej formie – na tekturkach oraz nieco trudniejszej – haftowanie makatki. Będzie można też spróbować swoich sił w projektowaniu etnokostiumów, tworzeniu biżuterii makaronowej i malowaniu wielkich instrumentów.

 

20 sierpnia (sobota) Etnocentum będzie nieczynne dla odwiedzających, na zwiedzanie zapraszamy 21 sierpnia (niedziela) w godzinach 10:30, 12:30, 14:30, 16:30.

Bilety dostępne: tutaj.

 

Cały program Karpackich Klimatów 2022 dostępny jest na stronie Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza.

 

Do zobaczenia!