Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

Etnoranek plenerowy: Etnocentrum w Muzeum Kultury Łemkowskiej w Zyndranowej

 

24 lipca spotkaliśmy się z naszymi gośćmi w wyjątkowo urokliwym i klimatycznym miejscu – w Muzeum Kultury Łemkowskiej w Zyndranowej! Odbyły się tam nasze coniedzielne warsztaty kulinarne ze wspólnym śniadaniem, czyli Etnoranek! Tym razem – w plenerze…

Niezastąpiona Ewa Szymko, znana przez dzieci jako ciotka Fiona, uraczyła naszych gości pysznymi specjałami tradycyjnej kuchni!

Można było skosztować jajecznicy na pokrzywie, swojskiego chleba ze świeżo ubijanym masłem, domowego sera z worka i sera podpuszczkowego, aromatycznych pomidorów prosto z ogródka, kiszonych ogórków, gotowanych jajek zebranych prosto od kur i napić się maślanki, która powstała po ubiciu masła.

Już nie możemy doczekać się kolejnego plenerowego spotkania!

Dziękujemy za gościnę i pomoc w organizacji warsztatów panu Bohdanowi Goczowi, który sprawuje opiekę nad Muzeum Kultury Łemkowskiej w Zyndranowej!

Zachęcamy także do indywidualnych odwiedzin Muzeum Kultury Łemkowskiej w Zyndranowej, gdzie zobaczyć można m.in. oryginalną chyżę z 1860 roku, koniusznię, świetlicę wiejską czy kuźnię. Więcej informacji znajduje się na stronie muzeum.