Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

Etno-weekend - 25-26 listopada 2023

 

 

Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej zaprasza na nowy cykl wydarzeń – Etno-weekend, czyli dwudniowe warsztaty z tradycją dla dorosłych.

 

Pierwszy Etno-weekend* będzie skupiał warsztaty rękodzielnicze wokół malarstwa! Uczestnicy zapoznają się z podstawami pracy z pędzlem i farbami. Wynikiem warsztatów będzie własnoręcznie udekorowany worek na żywność. Łączymy tradycję z nowoczesnością - wspólnie wykonamy eko-worek tradycyjnie ozdobiony!

W Izbie z piecem uczestnicy przygotują drożdżowe bułeczki z marmoladą różaną, wyśmienitą zupę grzybową, oraz pierogi w dwóch wersjach smakowych. Uczestnicy przekonają się, że dawne przepisy wciąż są smakowite! 

Zajęcia prowadzone będą przez pracowników Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej w profesjonalnie przygotowanych salach warsztatowych.

Podczas weekendowych warsztatów Etnocentrum zapewnia także opiekę animatora kultury regionalnej, który w czasie wolnym od warsztatów zachęci do poznania regionu i lokalnych tradycji poprzez zapoznanie się z naszą ekspozycją stałą i czasową.

 

Cena: 200 zł/osoba (płatność na miejscu w dniu rozpoczęcia warsztatów). Zapisu należy dokonać przez formularz online (zamieszczony na samym dole strony).

 

Szczegółowy harmonogram warsztatów


* Oferta skierowana jest do osób dorosłych
. Etno-weekend to całość pakietu, składająca się z warsztatów kulinarnych, rękodzielniczych i czasu spędzonego z animatorem kultury regionalnej w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej. Podczas dwudniowych warsztatów kulinarnych i rękodzielniczych uczestnicy zapoznają się z tajnikami staropolskiej kuchni, oraz z zagadnieniami dotyczącymi wybranego na dany weekend rękodzieła. 

O szczegółach oferty można dowiedzieć się:

- wchodząc na stronę internetową: Etno-weekend 

- dzwoniąc pod numer telefonu: 13 474 35 12

- lub pisząc na adres mailowy: paulina.pabis@etnocentrum.pl

 

Formularz do zapisów (link)