Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

Koncert zespołu Dagadana - 23 września 2021, godz. 20:00

UWAGA! W związku z dużym zainteresowaniem koncert odbędzie się w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza. Zachęcamy do zakupu biletów przez internet na stronie https://tiny.pl/97x3j. W innym przypadku bilety należy nabyć przed koncertem w kasie Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej.

DAGADANA pierwszy raz w Krośnie!

Zapraszamy na cudowny wieczór z porywającą muzyką zespołu Dagadana w czwartek, 23 września o godz. 20:00.

Piękne stroje, niezwykła oprawa występu, elementy kultury polskiej i ukraińskiej, jazz i elektronika – to cechy które wyróżniają tę formację muzyczną.

Tam, gdzie dociera DAGADANA, przekraczane są granice pomiędzy narodami, sceną a publiką, udowadniając, że szczerość w muzyce zapoczątkowuje niesamowitą mistyczną przygodę, wymianę dziejącą się między ludźmi. Zespół jest ambasadorem słowiańskiej kultury, zarówno polskiej, jak i ukraińskiej. 

DAGADANA jako jedyny zespół z Polski i Ukrainy zagrał w 2019 roku na legendarnym Glastonbury Festival! Rozpisywał się o nich amerykański National Geographic. Występował na takich legendarnych festiwalach jak Virada Cultural (Brazylia), Shanghai World Music (Chiny), Festiwal Ludów Pustyni (Maroko), Open’er czy Woodstock  (Polska), w sumie w 25 krajach, na tratwie, w kopalni, na pustyni...

Koncert, który odbędzie się 23 września br. o 20:00 w Etnocentrum Ziemi, promuje nową płytę „Tobie”, na której znajdują się głównie pieśni życzeniowe (najstarsze utworów zachowane na słowiańskich ziemiach). Folkowo-jazzowo-elektroniczne aranżacje są ważnym głosem nie tylko w polsko-ukraińskich relacjach. Zespół pokazuje, że śpiewając w ojczystych językach, można zwrócić uwagę radiowców i słuchaczy w najdalszych zakątkach naszego globu.

Zachęcamy do zapoznania się z utworami zespołu:

Shchedryi vechir

https://youtu.be/EiupLt238lQ

Inaczej

https://youtu.be/26V5-TCJ0y0

Slaven Yes - Live Session - Garage Show

https://www.youtube.com/watch?v=5yDNyrO6FLc

 

Skład zespołu:

Daga Gregorowicz- wokal, elektronika, perkusjonalia

Dana Vynnytska- wokal, instrumenty klawiszowe, perkusjonalia

Mikołaj Pospieszalski- kontrabas, gitara basowa, skrzypce, syntezatory, wokal

Bartosz Mikołaj Nazaruk- perkusja, perkusjonalia, wokal