Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

"O tym jak Hanusię dyaboł opętał" - warsztaty z Fundacją Walizka

W imieniu Fundcaji na rzecz kultury "Walizka" zapraszamy młodzież 13-18 lat oraz inne zainteresowane osoby do udziału w warsztatach i wspólnej pracy nad performancem o odmienności. Uczestnicy warsztatów waz z prowadzącymi zapoznają się z historię z końca XIX wieku o dziewczynce z Nienadówki, Hanusi Chorzępiance, którą - uwaga! - opętał diabeł. Podstawą wiedzy będą źródła etnograficzne, w tym wywiady etnograficzne. 
 
Spotkania będą skupiać uczestników na pracy metodami teatralnymi i ruchowymi, inspiracją będzie też teatr Jerzego Grotowskiego, który kilka lat swojego życia spędził w Nienadówce - rodzinnej wiosce Hanusi. Odbędą się także warsztaty śpiewu tradycyjnego pod okiem Bartosza Gałązki - osoby, która o pieśniach z tego regionu wie wszystko.
 
Spotkania są zaplanowane w dniach 30-31.07, 1-2.08. W każdym dniu spotkania będą trwać od godziny 10:00 do 14:00. 
3 sierpnia odbędzie się premiera przygotowanego widowiska. 


Zapisy: fundacjawalizka@gmail.com, w przypadku osób ze specjalnymi potrzebami prosimy o informację, czego potrebujecie, żeby bez problemu uczestniczyć w działaniach. Postaramy się odpowiedzieć na wasze potrzeby.
 
"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2024".