Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

Etno-weekend

 

Etno-weekend, czyli dwudniowe warsztaty z tradycją!

Przez żołądek do serca, a przez trudy do gwiazd. Właśnie tak najlepiej opisać Etno-weekend, czyli dwudniowe warsztaty rękodzielnicze z tradycją organizowane przez Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej. To cykl weekendowych spotkań, który jest wyjątkowy z kilku względów.

Etno-weekend to dwa dni spędzone w Etnocentrum i świetna okazja aby nauczyć się gotować i tworzyć. Warsztaty kulinarne to sposobność aby poznać tajniki kuchni staropolskiej, a także by skosztować potraw, które niecodziennie serwujemy na naszych stołach. Natomiast warsztaty rękodzielnicze pozwolą poznać zasady tworzenia rzemiosła, wykorzystywane dawniej techniki, a ostatecznie, pod czujnym okiem instruktora, doprowadzą do wykonania własnego rękodzieła. Prowadzący postarają się aby tematyka warsztatów została wyczerpana na poziomie dostosowanym do grupy.

Etno-weekend to scalony pakiet warsztatów, obejmujący zajęcia kulinarne, rękodzielnicze, niezbędne materiały, wyżywienie oraz dodatkowe animacje czasu wolnego. Oferta Etno-weekendu każdorazowo się zmienia, tak aby zaproponowane warsztaty się nie powielały w ciągu roku kalendarzowego. 

Etno-weekend to także dni wypełnione lokalnym rękodziełem, tradycyjnymi potrawami i sporą dawką wiedzy o regionie.

Należy także dodać, że warsztaty w ramach Etno-weekendu odbywają się w profesjonalnych salach warsztatowych Etnocentrum – w Izbie z Piecem oraz w Pracowni Rękodzielniczej.

Natomiast część Etno-weekendu z animatorem to czas spędzony w przestrzeniach Etnocentrum, które swoim wyposażeniem i klimatem zbliżają do tradycji lokalnych i kultury regionalnej.

 

W pakiecie Etno-weekendu znajdują się:

  • Warsztat kulinarny (m.in. 3 h) wraz z niezbędnymi produktami
  • Warsztat rękodzielniczy (min. 5 h) wraz z niezbędnymi materiałami
  • Wyżywienie (pierwszego dnia: obiad, kolacja, kawa, herbata, słodka przekąska, drugiego dnia: śniadanie, obiad, kawa, herbata, słodka przekąska).
  • Zwiedzanie Etnocentrum wraz z wystawą czasową/ spacer po mieście z dodatkowo płatnymi atrakcjami.

 

Informacje dodatkowe:

  • Oferta warsztatów skierowana jest do osób dorosłych.
  • Zapisu na Etno-weekend można dokonać przez formularz online. Szczegóły: paulina.pabis@etnocentrum.pl, tel. 13 474 35 12
  • Informacja o szczegółach Etno-weekendu na dany termin znajdują się poniżej oraz w zakładce AKTUALNOŚCI.
  • Przy organizacji Etno-weekendu ważne jest zebranie się odpowiedniej grupy. Maksymalna liczba uczestników: 15 osób, minimalna: 5 osób. W przypadku grupy poniżej 5 osób, min. 7 dni wcześniej będziemy informować zapisane osoby o odwołaniu Etno-weekendu.
  • Oferujemy pomoc w wyszukaniu ewentualnego noclegu podczas pobytu w Krośnie.
  • Etnocentrum znajduje się przy dworcu kolejowym i dworcu PKS, co umożliwia skorzystanie z transportu publicznego. Kilkadziesiąt metrów od budynku jest parking miejski (bezpłatny w soboty i niedziele).

 

Najbliższe warsztaty odbędą się już 17-18 lutego 2024 roku -> Etno-weekend

Zapraszamy!